Meksyk przegrał próbę generalną przed meczem z Polską na mundialu (VIDEO)

Data dodania: 16-11-2022 23:05

Reprezentacja Meksyku przegrała towarzyski mecz ze Szwecją, czyli swój sprawdzian generalny przed finałami MŚ 2022 w Katarze. Grupowy rywal Polski uległ ekipie z północy Europy 1:2.

Z Meksykiem Polska zacznie mundial w Katarze. Już we wtorek, 22 listopada, o godz. 17:00 obie ekipy wyjdą na murawę i powalczą o pierwsze punkty.

W starciu ze Szwecją Meksykanie nie zagrali zapewne na całego, ale nie chcieli przegrać przed MŚ i lecieć do Kataru w złych nastrojach. To im się nie udało.

O ile w pierwszej połowie swoje okazje mieli i Szwedzi, i Meksykanie. Zaczął strzelanie na bramkę Mattias Svanberg, ale uderzył niecelnie, podobnie jak Uriel Antuna, chociaż ten trafił w bramkę, lecz piłka wylądowała na poprzeczce.

Po zmianie stron w końcu padły bramki. W 55. minucie Szwedzi wyszli na prowadzenie. Do siatki trafił Marcus Rohden. Meksykanie wyrównali już 5 minut później po bramce Alexisa Vegi. Ostatecznie to jednak ekipa ze Skandynawii była górą. Wynik na 2:1 dla Szwecji ustalił Svanberg, który wcześniej zanotował asystę.

Do 69. minuty w reprezentacji Szwecji zagrał Jesper Karlstroem z Lecha Poznań, którego zmienił Emil Forsberg. W tym samym momencie na murawie zameldował się inny gracz mistrza Polski Mikael Ishak.

Futbol.pl, fot. Selección Nacional (Twitter)