Gol i asysta polskiego napastnika w el. Ligi Mistrzów. To piłkarz ewentualnego rywala Rakowa. Jego zespół rozbił przeciwnika w II rundzie

Data dodania: 26-07-2023 21:19

Aris Limassol rozbił aż 6:2 BATE Borysów w parze, z której zwycięzca będzie rywalem w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów lepszego ze zmagań Rakowa Częstochowa z Karabachem Agdam. Jedną z bramek dla Cypryjczyków zdobył Mariusz Stępiński, wprowadzony w przerwie. Całe spotkanie w Arisie zagrał Karol Struski.

Aris już do przerwy prowadził 3:0. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Yannick Gomis w 17. minucie, wykorzystując rzut karny. Na 2:0 podwyższył Leo Bengtsson w 32. minucie, a trzeci z goli był samobójczy - pechowcem w 39. minucie okazał się Sidi Bane.

W przerwie na murawie pojawił się Stępiński, zmieniając Bengtssona. Od 1. minuty na murawie przebywał zaś były pomocnik Jagiellonii Białystok Karol Struski.

BATE w 48. minucie za sprawą Artioma Koncewoja zmniejszyło straty, ale w 60. minucie na 4:1 trafił Gomis. Gości stać było jeszcze na bramkę Rusłana Chadarkiewicza w 65. minucie, ale Aris odpowiedział golami Jadena Montnora w 83. minucie i Stępińskiego z karnego w doliczonym czasie gry. Warto dodać, że Stępiński miał też asystę przy bramce na 5:2.