Bolesna porażka Zagłębia Lubin w Gliwicach. Posada trenera na włosku

Data dodania: 16-04-2024 5:37

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:2 na zakończenie 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i kilkukrotnie zagrozili Miedziowym po stałych fragmentach gry. W 17. minucie podopieczni Aleksandara Vukovicia dopięli swego. Najlepiej w szesnastce odnalazł się kapitan gliwiczan Jakub Czerwiński, który wpakował piłkę głową do bramki tuż pod poprzeczką. Niespełna 10 minut później piłkarze Piasta podwyższyli swoje prowadzenie. Tym razem zamieszanie przed linią bramkową wykorzystał Fabian Piasecki, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach gospodarze wciąż mieli pełną kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. Z kolei lubinianie mieli duże problemy z przedostaniem się w okolice pola karnego przeciwników. Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie.

Druga połowa również rozpoczęła się od mocnego uderzenia gliwiczan. Ładną akcję gospodarzy strzałem  finalizował Pyrka i niewiele zabrakło, by ta próba przyniosła rywalom trzecie trafienie. W 51. minucie Sokratis Dioudis odbił mocny strzał Tomasiewicza. W 63. minucie golkipera gości sprawdził Jorge Felix, ale również i tym razem Grek dobrze zachował się między słupkami.

Niespełna 10 minut później zza szesnastki uderzał Szczepański, ale Dioudis odbił piłkę na rzut rożny. W ostatnim kwadransie spotkania inicjatywę przejęli Miedziowi, którzy szukali bramki kontaktowej, jednak nie przekładało się to na dogodne sytuacje w polu karnym rywali. Do końcowego gwizdka rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie. Zespół trenera Vukovicia dopisał do swojego dorobku drugi w tym roku komplet punktów.

Dla Waldemara Fornalika może być to jeden z ostatnich meczów w Zagłębiu Lubin. Kontrakt szkoleniowca wygasa po zakończeniu obecnego sezonu i niewiele wskazuje na to, że zostanie przedłużony. Zdaniem wielu ekspertów jego następcą może zostać Dawid Szulczek.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (2:0)

Bramki: Jakub Czerwiński 17, Fabian Piasecki 27

Piast: 26. František Plach - 77. Arkadiusz Pyrka, 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 22. Tomasz Mokwa - 19. Michael Ameyaw, 16. Patryk Dziczek, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 30. Miłosz Szczepański (80, 24. Tom Hateley), 7. Jorge Félix - 9. Fabian Piasecki (34, 96. Tihomir Kostadinov).

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata (62, 13. Mateusz Grzybek) - 21. Tomasz Pieńko (62, 39. Damjan Bohar), 8. Damian Dąbrowski, 20. Marko Poletanović (75, 17. Marek Mróz), 16. Serhij Bułeca (46, 18. Juan Muñoz), 77. Mateusz Wdowiak (82, 23. Patryk Kusztal) - 90. Dawid Kurminowski.

żółte kartki: Kostadinov, Pyrka - Kurminowski, Poletanović.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin