Wielki triumf Korony. Kielczanie rozjechali Radomiak i zdobyli bezcenne trzy punkty (VIDEO)

Data dodania: 19-04-2024 19:47

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Ekipa Kamila Kuzery pokonała w prestiżowym starciu Radomiaka Radom. Gospodarze wygrali aż 4:0 i zrobili krok w kierunku utrzymania w lidze.

Korona w Kielcach spisuje się całkiem dobrze, więc gospodarze mocno liczyli na wygraną z Radomiakiem, który ostatnio uległ ŁKS w Łodzi.

Od początku miejscowi ruszyli do ataków. Na gola czekali do 19. minuty. W pole karne mocno po ziemi dośrodkował Podgórski, a piłkę do własnej bramki wpakował Vusković. Młody piłkarz wypożyczony z Tottenhamu pechowo otworzył wynik spotkania.

Radomiak po chwili zmarnował szansę na wyrównanie, bo piłka po strzale Grzesika z kilku metrów minęła bramkę. To zemściło się w 28. minucie. W sytuacja sam na sam z Kobylakiem znalazł się Trejo i zmarnował okazję, ale piłka szczęśliwie odbiła się i spadła po nogi gracza Korony, który dopełnił formalności.

Radomiak z podciętymi skrzydłami nie miał zbyt wiele do powiedzenia na boisku. I w 54. minucie dostał kolejny cios. Trejo opanował piłkę w polu karnym i uderzył na bramkę. Kobylak spisał się bardzo dobrze, odbił futbolówkę, ale wobec dobitki Szykawki był bezradny.

Po stracie tego gola Radomiak lekko się obudził, ale nie był w stanie zdobyć bramki. Brakowało skuteczności. Na tę nie narzekali gospodarze. W 88. minucie Błanik dośrodkował z rzutu wolnego, a Szykawka po raz drugi strzeelił do siatki i ustalił wynik na 4:0!

W tabeli Korona ma 30 punktów i wyskoczyła ze strefy spadkowej, ale musi patrzeć, co zrobi mająca jeden punkt mniej i jeden mecz mniej Puszcza Niepołomice. Jednocześnie kielczanie zbliżyli się na punkt do Warty Poznań, na dwa do Piasta Gliwice i Cracovii oraz na 5... do mającego 35 oczek 11. Radomiaka. W następnej kolejce Korona zagra arcyważny mecz wyjazdowy z Puszczą, a Radomiaka czeka domowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.