Popis Leo Messiego. Strzelił dwa gole, zanotował asystę i miał duży udział przy kolejnym trafieniu. Pokonał byłego bramkarza klubu Ekstraklasy

Data dodania: 28-04-2024 9:54

Leo Messi kapitalnie zaczął sezon w Major League Soccer. Argentyński as ma na koncie już 9 goli w 7 spotkaniach. W ostatnim spotkaniu wygranym przez Inter Miami 4:1 z New England Revolution dwukrotnie pokonał znanego z Widzewa Łódź Henricha Ravasa.

Inter zaczął mecz fatalnie, bo już w 1. minucie ich bramkarz został pokonany przez Tomasa Chancalay'a. Goście dostali poważny cios, ale pozbierali się po nim, chociaż zajęło to trochę czasu.

W 32. minucie swojego gola strzelił Leo Messi. Argentyński mistrz świata dostał dobre podanie od Roberta Taylora i spokojnie pokonał Henricha Ravasa.

Messi w 68. minucie po raz drugi zaskoczył byłego zawodnika Widzewa Łódź i dał Interowi upragnione prowadzenie. Tym razem asystę zanotował Sergio Busquets.

Ostatecznie goście wygrali aż 4:1. W końcówce zadali dwa kolejne ciosy. W 83. minucie trafił jeszcze Benjamin Cremaschi, który dobił strzał Messiego, a w 89. minucie wynik ustalił Luis Suarez. Podanie Urugwajczykowi otwierajace drogę do bramki posłał Messi.

Inter wygrał i jest obecnie na 1. miejscu w konferencji wschodniej MLS. W 11 meczach uzbierał 21 punktów. Najbliższy mecz zagra z 3. w stawce New York Red Bulls.