Lech rozbił Wisłę Płock. Jevtić w wysokiej formie, Kolejorz dwa gol strzelił w osłabieniu!

Data dodania: 26-07-2019 22:06

Darko Jevtić jest w formie, więc gra Lecha Poznań wygląda na początku sezonu całkiem nieźle. Kolejorz miał swoje słabsze momenty w starciu z Wisłą Płock, ale obronił się i pokonał Nafciarzy. Wysoko, bo w samej końcówce strzelił dwa kolejne gole, grając w osłabieniu!

Jevtić w 13. minucie dał Lechowi prowadzenie, bo pewnie trafił z rzutu karnego. Jedenastkę gospodarze dostali za faul Żynela na szarżującym Pawle Tomczyku, który korzysta z kłopotów Christiana Gytkjaera i wyszedł w pierwszym składzie. Duńczyk jednak zameldował się na boisku w II połowie i 10 minut po wejściu na murawę i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Wynik w 90. minucie ustalił Kamil Jóźwiak. Wisła grając w przewadze od kilku chwil po czerwonej - za dwie żółte - kartce Crnomarkovicia - zaatakowała i Lech zdołał zadać jej kolejny cios. Wcale nie był to jednak ostatni gol, bowiem w 93. minucie wynik ustalił na 4:0 Gytkjaer.

Lech zrobił swoje, może nie zachwycał jeszcze długimi momentami grą, ale na pewno dobrze wyglądał fizycznie i miał wspomnianego Jevticia, a to na Nafciarzy spokojnie wystarczyło. Kolejorz mógł szybciej nawet zamknąć spotkanie, ale w 40. minucie piłka po strzale głową Jevticia uderzyła w poprzeczkę. Z drugiej strony Wisła była blisko wyrównania w 59. minucie, ale Furman z 25 metrów trafił w tę samą poprzeczkę, co wcześniej Jevtić.