Czterej kolejni finaliści Euro 2020. Holandia wraca na ME, Chorwacja przez chwilę drżała o awans

Data dodania: 16-11-2019 21:18

Reprezentacje Holandii, Niemiec, Austrii i Chorwacji dołączyły do ekip, które wcześniej awansowały na Euro 2020.

Niemcy zapewnili sobie awans z grupy C w meczu z Białorusią. Ekipa Joachima Loewa wygrała 4:0, a gości dobił Toni Kroos, który strzelił dwa ostatnie gole. Białorusini mieli swoją okazję na gola w Moenchengladach, ale Manuel Neuer obronił rzut karny.

Dużo więcej emocji było w Belfaście, gdzie gwizdał Szymon Marciniak. Polak przez 90 minut nie wskazał na środek boiska po tym, jak piłka wpadła do siatki. Bezbramkowy remis oznacza, że Holandia po absencji w 2016 roku wraca na Euro 2020. Irlandia Północna jeszcze będzie szukała swoich szans w barażach.

W meczu Chorwacja - Słowacja do przerwy prowadzili goście i był taki moment, gdy wicemistrzowie świata znaleźliby się w fatalnym położeniu. Dla nich to był bowiem ostatni mecz w kwalifikacjach i gdyby przegrali, to nadal byliby liderem, ale po ostatniej kolejce mogliby spaść nawet na 3. pozycję.

Po zmianie stron ekipa Zlatko Dalicia udowodniła jednak swoją wyższość, a po czerwonej kartce dla Maka było jasne, że Chorwaci zapewnią sobie awans. U Słowak cały mecz na ławce przesiedział Lubomir Satka z Lecha Poznań, a to samo spotkało Ondreja Dudę, byłego zawodnika Legii Warszawa. W 63. minucie na murawie pojawił się Lukas Haraslin z Lechii Gdańsk.

Z polskiej grupy awansowali też Austriacy. Dali radę pokonać w Wiedniu Macedonię Północną i już nie muszą oglądać się na rywali.

9. wygraną w 9. meczu odniosła Belgia. Dzięki braciom Hazard udowodniła wyższość drugiemu finaliście Euro 2020 z tej grupy, czyli Rosji. Gola strzeliło - po dwóch latach - San Marino! Przegrało jednak z Kazachstanem.

Grupa C

Niemcy - Białoruś 4:0
Ginter 41, Goretzka 49, Kroos 55, 83
W 75. minucie Stasewicz (Białoruś) nie wykrozystał rzutu karnego - Manuel Neuer obronił

Irlandia Północna - Holandia 0:0