Krzysztof Piątek już po debiucie w Herthcie! Polak wniósł trochę ożywienia, ale mecz przypominał i tak flaki z olejem

Data dodania: 31-01-2020 22:49

Szybko wszystko poszło. W czwartek Krzysztof Piątek podpisał umowę z Herthą Berlin, a już w piątek zadebiutował w jej barwach. W meczu Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen (0:0) dostał około 30 minut na murawie. Poczynania swojego zespołu ożywił, ale nic to nie dało.

Piątek zaczął mecz na ławce, ale po fatalnej w ofensywie grze Herthy w 63. minucie trener Juergen Klinsmann zdjął Mariusa Wolfa i wpuścił Piątka. Kibice na Stadionie Olimpijskim czekali na spektakularny debiut.

Piłkarze Herthy szukali podaniami "El Pistolero", a ten szybko oddał pierwszy strzał. Potem jednak nie udało się stworzyć żadnej okazji i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Hertha w tabeli jest na 13. miejscu i bliżej jej do strefy spadkowej niż lokat premiowanych awansem. Schalke zajmuje 6. pozycję.