Robert Lewandowski z golem po wznowieniu rozgrywek w Bundeslidze. Pokonał Rafała Gikiewicza. Bayern utrzymał przewagę nad rywalami

Data dodania: 17-05-2020 18:47

Bundesliga wróciła do gry, a w drugim niedzielnym meczu Union Berlin podejmuje Bayern Monachium. Z jednej strony Rafał Gikiewicz w bramce, z drugiej Robert Lewandowski w ataku. Kapitan reprezentacji Polski i lider klasyfikacji strzelców Bundesligi dopisał do swojego konta kolejnego gola.

Lewandowski w 40. minucie zdobył swoją 26. bramkę w sezonie Bundesligi. Napastnik Bayernu wykorzystał rzut karny.

Mecz trwa. Do przerwy Bayern prowadzi 1:0. Wcześniej po analizie systemu VAR sędziowie anulowali gola autorstwa Thomasa Muellera.

Warto dodać, że to 5. sezon z rzędu, w którym Lewandowski osiągnął w klubie granicę 40 goli!

Ostatecznie Bayern wygrał 2:0, a wynik ustalił w 80. minucie Benjamin Pavard, który wykorzystał podanie Joshuy Kimmicha.

Bawarczycy po 26 kolejkach mają na koncie 58 punktów i zmierzają po mistrzostwo. Na 8 kolejek przed końcem o 4 punkty wyprzedzają Borussię Dortmund, o 6 Borussię Moenchengladbach i o 7 RB Lipsk. Union Berlin plasuje się na 12. pozycji i ma 7 punktów przewagi nad zajmującym miejsce barażowe zespołem Fortuny Duesseldorf.