Wielki mecz Szwajcarii. Helweci odesłali Czerwone Diabły z raju i sami zagrają w finałach Ligi Narodów

Data dodania: 18-11-2018 22:56

Reprezentacja Szwajcarii po świetnym meczu z Belgią i wygranej 5:2 zagra w finałach Ligi Narodów. Helweci przegrywali z brązowymi medalistami MŚ 2018 już 0:2 u siebie, ale jeszcze przed zmianą stron odwrócili wynik.

Gdy w 17. minucie, czyli kwadrans po swoim pierwszym golu, Thorgan Hazard zdobył drugą bramkę w meczu, wydawało się, że Belgowie skończą rywalizację w grupie z kompletem punktów i awansują do final four.

Szwajcarzy jednak po dwóch ranach rozjuszyli się i rzucili na Belgów. W efekcie w 26. minucie rzut karny wykorzystał Ricardo Rodriguez, a w 31. i 44. minucie Haris Seferović dał Helwetom kolejne powody do radości. W drugiej połowie Seferović dołożył trzeciego gola, zamykając w 84. minucie wynik na 5:2, bo w 62. minucie czwartą bramkę dla Szwajcarii zdobył Elvedi.

Reprezentacja Szwajcarii ostatecznie w grupie z Belgią i Islandią zdobyła 9 punktów, czyli tyle, ile jej niedzielny rywal. Zajęła 1. miejsce i w finałach Ligi Narodów znalazło się dla niej miejsce obok Portugalii i Anglii oraz Francji lub Holandii!