Kownacki zadebiutował w Fortunie. Zanotował asystę, ale jego zespół został rozbity

Data dodania: 06-02-2019 23:06

Dawid Kownacki zadebiutował w Fortunie Duesseldorf. Polak co prawda zaliczył asystę, ale zadowolony być nie może, bo jego nowy zespół poległ 1:4 z Schalke 04 Gelsenkirchen w Pucharze Niemiec i pożegnał się z rozgrywkami.

Kownacki przez cały styczeń czekał na transfer z Sampdorii Genua do Fortuny. Niemcy byli bardzo zdeterminowani, by pozyskać napastnika polskiej młodzieżówki, ale Włosi robili mu straszne problemy i dopiero ostatniego dnia okienka transferowego doszło do wypożyczenia. Przy okazji pojawiła się też oferta z Schalke, ale Kownacki nie chciał już nic zmieniać i odrzucił propozycję z mocniejszego klubu.

W środę rzeczywiście okazało się, że ekipa z Gelsenkirchen jest mocniejsza niż Fortuna. Schalke wygrało u siebie aż 4:1, a Kownacki wszedł na boisko w 56. minucie przy stanie 3:0. Trochę ożywił grę beniaminka Bundesligi, ale wicemistrz Niemiec był i tak zdecydowanie lepszy niż Fortuna.

Przy sporym udziale Kownackiego Fortunie udało się w 71. minucie strzelić gola. Polak zanotował asystę, dokładnie podając w polu karnym do Rouwena Henningsa. 16 minut później wynik ustalił Salif Sane, który wcześniej zdobył też bramkę na 2:0 - w 48. minucie. Pozostałe gole dla Schalke strzelili Ahmed Kutucu w 29. minucie i Mark Uth w 53. minucie.

AS: Real zrezygnował z Christiana Eriksena. Negocjacje zakończyły się fiaskiem. W Madrycie mają inny plan

Bayern ma alternatywę w razie niepodziewania z Lucasem Hernandezem. To gracz ligowego rywala