Dantejskie sceny we Francji. Kibice Saint-Etienne zaatakowali piłkarzy po spadku ich drużyny (VIDEO)

Data dodania: 30-05-2022 9:27

Piłkarze Saint-Etienne po barażach spadli z francuskiej Ligue 1. Przegrali po rzutach karnych z Auxerre. Po ostatnim gwizdku arbitra wściekli kibice wbiegli na murawę i zaatakowali piłkarzy.

Saint-Etienne zajęło 16. miejsce w Ligue 1 i w barażach o pozostanie na najwyższym poziomie francuskich rozgrywek zmierzyło się z Auxerre, które uplasowało się na trzeciej pozycji w Ligue 2.

W pierwszym spotkaniu na stadionie drugoligowca padł remis 1:1. W rewanżu to właśnie zawodnicy Auxerre jako pierwsi zdobyli bramkę. W 51. minucie prowadzenie dał im Sakhi. Saint Etienne doprowadziło do wyrównania w 76. minucie. Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne.

Goście bezbłędnie wykonali wszystkie jedenastki, podczas gdy po stronie Saint-Etienne swojej okazji nie wykorzystał Boudebouz.

Po ostatnim golu w serii rzutów karnych kibice gospodarzy wściekli wbiegli na murawę. Doszło do dantejskich scen, rzucano w piłkarzy racami, musieli oni salwować się ucieczkę. Kilku z nich "oberwało po głowie", a kibice gonili zawodników aż pod samą szatnię.

Źródło: Twitter, Canal+ Sport