Były asystent Jose Mourinho trenerem w Anglii
Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 13-11-2013 14:28
Były asystent Jose Mourinho w Realu Madryt, Aitor Karanka został przedstawiony jako nowy szkoleniowiec pierwszej drużyny Middlesbrough, klubu występującego na zapleczu Premier League.
Hiszpan podpisał z klubem dwuletnią umowę i rozpocznie pracę niemalże z marszu. Od czasu rozstania z Królewskimi, gdzie pełnił rolę asystenta Jose Mourinho Karanka szukał zatrudnienia. Interesowała go jedynie praca w roli pierwszego trenera.
- To dla mnie bardzo ważny dzień - powiedział na oficjalnej konferencji prasowej. - Znalazłem klub, w którym czuję się jak w rodzinie, z wielkim stadionem i olbrzymią liczbą kibiców - cieszył się Hiszpan.
- Teraz nadchodzi mój czas. Pracowałem z Mourinho i nabyłem odpowiedniego doświadczenia, nauczyłem się od niego sporo. Przez wiele miesięcy Portugalczyk pomagał mi dojrzeć do roli, którą teraz będę pełnił w Middlesbrough - podsumował nowy menedżer drużyny z Riverside Stadium.
Futbol.pl











