Stomil wyszarpie utrzymanie? Ważne zwycięstwo Dumy Warmii

Data dodania: 27-04-2019 22:05

Stomil Olsztyn miał zimą problemy, ale dzielnie walczy o utrzymanie w I lidze. Sobotnia wygrana 3:0 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza mocno przybliżyła ekipę z Warmii do osiągnięcia celu.

Stomil wygrał po sześciu spotkaniach przerwy. Ekipa Piotra Zajączkowskiego poprzednio pokonała Wigry Suwałki w połowie marca. Potem zanotowała 5 remisów i porażkę.

W meczu z Niecieczą do przerwy było 0:0, ale po zmianie stron gospodarze potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zdecydowały o wygranej dwie bramki zdobyte w ciągu 4 minut. Na 1:0 trafił Lech, a szybko poprawił Gancarczyk. Wynik ustalił Góral, który pojawił się na boisku w II połowie.

Stomil w tabeli ma 34 punkty i jest na 14. miejscu. Ma punkt więcej niż Bytovia oraz o 3 więcej niż GKS i Wigry, ale katowiczanie i suwalczanie swoje mecze 31. kolejki dopiero zagrają.