Tottenham musi popracować nad skutecznością! Ajax bliżej wymarzonego finału!

Data dodania: 30-04-2019 22:50

Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Tottenham 1:0 w pierwszym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów. Gospodarze mieli kilka szans na zdobycie bramki, ale razili dziś nieskutecznością.

Ajax bardzo dobrze wszedł w spotkanie i po pierwszym kwadransie objął prowadzenie. Neres dostał piłkę na lewym skrzydle i dograł na wysokość pola karnego. Do piłki dopadł van de Beek, który znalazł się sam na sam z Hugo Llorisem i pewnie wykończył akcję. Goście chcieli pójść za ciosem. van de Beek otrzymał podanie i oddał strzał tuż przy lewym słupku bramki Llorisa, ale bramkarz gospodarzy zdołał wykonać skuteczną interwencję.

Gospodarze odpowiedzieli bramkową akcją dopiero tuż przed przerwą. Do piłki doszedł Trippier, posłał dośrodkowanie do Alderweirelda, a te uderzył piłkę głową. Futbolówka o metr wyszła ponad poprzeczkę Onany. Po zmianie stron Tottenham ruszył na bramkę Ajaxu. Lucas zgrał głową do Llorente, lecz tuż przed strzałem piłkę zablokował stoper gości.

Tottenham napierał, ale jednocześnie raził nieskutecznością. Llorente doszedł do piłki w polu karnym, ale jego strzał z woleja padł łupem bramkarza. Zaledwie kilka minut później groźny strzał głową oddał Alli, ale i tym razem futbolówka minimalnie minęła bramkę Ajaxu.

Goście nastawili się na kontry, a te były bardzo groźne. Pod koniec spotkania Ajax mógł nawet podwyższyć prowadzenie. Mazraoui pograł z piłką pod pole karne Tottenhamu, a przed doskonałą okazją stanął Neres. Piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek.