Starcie Lecha z Zagłębiem z VAR-em w tle!

Data dodania: 04-05-2019 20:02

Lech Poznań zremisował przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 1:1 w 34. kolejce Lotto Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Jóźwiak, a pod koniec spotkania wynik wyrównał z rzutu karnego Filip Starzyński.

Jako pierwsi pod bramką rywala znaleźli się piłkarze Zagłębia. Balić zagrał do Pawłowskiego, a ten prostym zwodem oszukał Kostewycza, a później w dobrej sytuacji oddał niecelny strzał. W odpowiedzi Jevtić mocno dośrodkowywał w pole karne, niewiele zabrakło, by piłka wpadła do bramki. W 29. minucie zaskoczyć bramkarza Lecha spróbował mocnym strzałem Pawłowski. Niestety dla niego Burić pewnie interweniował.

W 32. minucie powinno być 0:1. Najpierw z kilku metrów strzał wybronił Burić, a po strzale Kopacza piłkę z linii bramkowej wybił Kostewycz. Chwilę po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie. Tiba zabawił się z dwoma rywalami, piłka nieco przypadkowo trafiła do Kamila Jóźwiaka, a ten z 16 metrów oddał strzał w okienko bramki. W 64. minucie Gumny podawał do Klupsia w pole karne, a Balić sfaulował rywala. Pierwszą decyzją sędziego była jedenastka dla gospodarzy, ale po obejrzeniu powtórki zmienił stanowisko i odgwizdał rzut wolny.

Goście bardzo uaktywnili się pod koniec spotkania. Dało to efekt w postaci wyrównania. Starzyński zagrał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, Pawłowski oddał mocny strzał, ale piłka trafiła w Vujadinovicia. Sędzia postanowił skorzystać z powtórki. Po jej obejrzeniu stwierdził, że Goutas sfaulował Pawłowskiego i wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Starzyński i wygrał próbę nerwów z Buriciem.