Puchar Niemiec też dla Bayernu. Kapitalny mecz Roberta Lewandowskiego (VIDEO)

Data dodania: 25-05-2019 22:15

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu finałowym Pucharu Niemiec. Bayern Monachium pokonał RB Lipsk aż 3:0! Bohaterem Bayernu obok Lewego był Manuel Neuer.

Bayern gładko dołożył do mistrzostwa także krajowy puchar. W Berlinie do triumfu poprowadził FCB Robert Lewandowski, który dwa razy pokonał golkipera RB Lipsk.

Prowadzenie Bayern objął w 29. minucie. Dostał podanie górą od Kingsleya Comana, urwał się obrońcy i strzałem głową z 10 metrów pokonał Petera Gulacsiego.

Rywale zaatakowali, szukając wyrównania, ale w bramce Bayernu stał Manuel Neuer. Ten nawiązał tym występem do najlepszych swoich czasów i bronił fenomenalnie. Jeszcze przy stanie 0:0 świetnie zatrzymał uderzenie Yussufa Poulsena. Potem w II połowie nie dał się pokonać Emilowi Forsbergowi.

Wątpliwości w kwestii pucharu rozwiał w 78. minucie Coman. Francuz ograł obrońcę i efektownym strzałem trafił do siatki. Wynik na 3:0 ustalił Robert Lewandowski, który w 85. minucie wygrał walkę siłową z Dayotchanculle Upamecano i pokonał bramkarza podcinką.

To 19. Puchar Niemiec w historii Bayernu. Bawarczycy odzyskali trofeum po 3 latach.