Trzecie miejsce w Lidze Narodów UEFA dla Anglii!

Data dodania: 09-06-2019 17:50

Anglia pokonała Szwajcarię w meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów UEFA po rzutach karnych. W regulaminowym czasie oraz dogrywce był remis 0:0.

Już na samym początku spotkania swoją obecność zaznaczył Kane. Anglik zapoczątkował akcję zgraniem do Lingarda, a po wbiegnięciu w pole karne próbował przelobować bramkarza. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce. W odpowiedzi Freuler świetnie urwał się rywalom i oddał strzał na bramkę. Pickford był jednak gdzie trzeba i złapał piłkę. W 35. minucie Anglicy powinni znaleźć się na prowadzeniu. Alexander-Arnold dograł idealnie na głowę Alli'ego, ale strzał obok bramki.

Po zmianie stron Anglicy rozegrali akcję skrzydłem. Do piłki dopadł Rose ale ta wylądowała jedynie na słupku bramki Szwajcarów. W odpowiedzi Fernandes wystawił piłkę Shaqiriemu, który zmusił Pickforda do interwencji. W 84. minucie po dograniu w pole karne strzał głową oddał Alli. Piłka wylądowała na poprzeczce, ale po dobitce Wilsona znalazła się już w bramce. Niestety dla strzelca sędzia zobaczył całą sytuację na powtórce i odgwizdał przewinienie Wilsona.

Do wyłonienia trzeciej drużyny Ligi Narodów potrzebna była dogrywka. W niej Szwajcarów uratował Sommer. Bramkarz popisał się niebywałym refleksem, gdy swój strzał oddał Dele Alli. W 116. minucie spotkania sędzia odgwizdał faul tuż przed polem karnym Szwajcarii. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Sterling. Oddał bardzo dobry strzał, ale minimalnie niecelny. Piłka ponownie odbiła się od poprzeczki. Po 120. minutach sędzia zarządził rzuty karne. Te lepiej wykonywali Anglicy i to oni mogli się cieszyć z trzeciego miejsca w Lidze Narodów.