Portugalczycy wygrali pierwszą edycję Ligi Narodów. Przesądził piękny gol (VIDEO)

Data dodania: 09-06-2019 22:52

Reprezentacja Portugalii została pierwszym w historii triumfatorem Ligi Narodów. Zwycięstwo z Holandią dał jej Goncalo Guedes, strzelając pięknego gola w II połowie spotkania.

Finał w Porto nie był popisem Oranje. Holendrzy, którzy awansowali do niego po ograniu Anglii, odradzają się wyraźnie, opierając drużynę na młodych piłkarzach, ale w starciu z Portugalią nie wszystko wyszło  tak, jak powinno.

Holendrzy bardzo rzadko i nieśmiało atakowali, nie stwarzali praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką, więc w efekcie nie byli w stanie strzelić gola. Portugalczycy grali natomiast swoje i dopięli celu. W 60. minucie Goncalo Guedes kropnął z dystansu po podaniu Bernardo Silvy i trafił idealnie.

Portugalczycy wygrali 1:0 i zdobyli Ligę Narodów. Dla Cristiano Ronaldo to drugie trofeum w kadrze w karierze. Po triumfie na Euro 2016 srebrny puchar, prawie 7-kilogramowy, wywalczony w premierowej edycji LN musiał smakowac wyjątkowo.