Niemcy gromią Estonię! Pięć bramek jeszcze przed przerwą!

Data dodania: 11-06-2019 22:58

Reprezentacja Niemiec po bardzo ofensywnej i efektownej grze pokonała przed własną publicznością Estonię 8:0 w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy 2020.

Defensywa gości wytrzymała napór gospodarzy zaledwie 10 minut. Wtedy świetną piłkę wzdłuż bramki posłał Kehrer, a całą akcję pewnie wykończył Reus. Chwilę później Lepmets obronił strzał Goretzki z najbliższej odległości. Swoją bezradność estońscy piłkarze pokazali w 17. minucie. Wtedy Niemcy weszli praktycznie z piłką do bramki po podaniu Sane wzdłuż linii bramkowej do Gnabrego. W następnej akcji było już 3:0. Kimmich idealnie w tempo dograł do Goretzki, a te strzałem głową skierował piłkę do bramki. W 25. minucie znajdujący się w polu karym gości Goretzka został pociągnięty za koszulkę i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Guendogan.

Jeszcze przed przerwą swoje drugie trafienie zanotował Reus, który idealnie uderzył w okienko bramki strzeżonej przez Lepmetsa. Po zmianie stron Niemcy już tak bardzo nie forsowali rywali, ale nie przeszkodziło im to w strzelaniu kolejnych goli. Po godzinie gry Halstenberg idealnie wystawił piłkę do Gnabrego, a ten z łatwością wykończył akcję. Pod koniec spotkania oko w oko z bramkarzem stanął Werner. Sprytnie podciął piłkę, a ta obok bezradnego bramkarza zatrzymała się w siatce. Wynik na 8:0 chwilę przed końcem spotkania ustalił Sane.