Sparingowa klęska Lechii z rywalem z Izraela, wygrane Jagiellonii i Górnika

Data dodania: 26-06-2019 19:56

Kluby Ekstraklasy przygotowując się do kolejnego sezonu, rozgrywają sparingi. W środę grały m.in. Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Ta druga dotkliwie przegrała z rywalem z Izraela.

Lechia zmierzyła się w Gniewinie z Hapoelem Beer Szewa. Ekipa Piotra Stokowca przegrała aż 0:3. Nie udało się nawet zdobyć honorowej bramki, bo strzał Filipa Mladenovicia z rzutu karnego w 76. minucie obronił bramkarz 3. zespołu izraelskiej ligi.

Gole strzelili: Nigel Hasselbaink 42, Naor Sabag 47 i Niv Zrihan 76

Lechia zagrała w składzie: 12. Dušan Kuciak - 77. Rafał Kobryń (60. 30. Paweł Żuk), 25. Michał Nalepa (60. 55. Filip Dymerski), 26. Błażej Augustyn (60. 23. Mario Maloča), 31. Žarko Udovičić (60. 22. Filip Mladenović) - 10. Egy Maulana Vikri (60. 29. Mateusz Żukowski), 35. Daniel Łukasik (60. 7. Maciej Gajos), 36. Tomasz Makowski (60. 45. Mateusz Cegiełka), 9. Patryk Lipski (60. 80. Mateusz Sopoćko), 17. Lukáš Haraslín (60. 21. Sławomir Peszko) - 90. Artur Sobiech (50. 28. Flávio Paixão).

***

Remis z czeskim drugoligowcem uzyskał Raków Częstochowa. Beniaminek Ekstraklasy prowadził 2:0 do przerwy z 10. w ostatnim sezonie w swojej lidze Fotbal Trinec, potem przegrywał 2:3, by ostatecznie zremisować 3:3.

Bramki dla Rakowa padły w 35. minucie po strzale Sebastiana Musiolika, w 45. minucie po wykorzystanym karnym przez Macieja Domańskiego i w 82. minucie po uderzeniu Bryana Nouviera. Rywale trafiali w 49., 77. i 80. minucie.

Raków zagrał w składzie: (I połowa) Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Tomáš Petrášek, Kamil Piątkowski (25. Dawid Szymonowicz), Piotr Malinowski, Petr Schwarz (30. Patryk Kun), Igor Sapała, Jakub Apolinarski (30. Rusłan Babenko), Maciej Domański, Andrija Luković, Sebastian Musiolik. (II połowa) Michał Gliwa (60. Jakub Górski) - Tomáš Petrášek (75. Arkadiusz Kasperkiewicz), Dawid Szymonowicz, Kamil Piątkowski, Patryk Kun, Rusłan Babenko, Igor Sapała (60. Jakub Apolinarski), Piotr Malinowski (60. Petr Schwarz), Danian Pawłas, Bryan Nouvier, Szymon Lewicki

***

Z Czechami i Słowakami poradziły sobie Górnik Zabrze i Jagiellonia. Zabrzanie ograli 2:1 MFK Karvina, 15. zespół czeskiej ligi. Bramki zdobyli Igor Angulo w 44. minucie z rzutu karnego i Łukasz Wolsztyński w 51. minucie. Rywale odpowiedzieli bramką w 90. minucie.

Górnik grał w składzie: (I połowa) 84. Martin Chudý - 3. Boris Sekulić, 2. Przemysław Wiśniewski, 15. Aleksander Paluszek, 27. Adrian Gryszkiewicz, 19. Kamil Zapolnik, 23. Mateusz Matras, 11. Alasana Manneh, 4. Filip Bainović, 9. Jesús Jiménez, 17. Igor Angulo. (II połowa) 1. Dawid Kudła - 16. Dariusz Pawłowski, 25. Krzysztof Kubica, 14. Michał Koj, 6. Bartłomiej Eizenchart (85. 45. Michał Rostkowski), 20. Ishmael Baidoo, 22. Szymon Matuszek, 28. Maciej Ambrosiewicz, 26. Daniel Ściślak, 8. Juan Bauzá, 10. Łukasz Wolsztyński.

Z kolei wspomniana Jaga 2:1 pokonała trzeci zespół ligi słowackiej, MFK Rużomberok. Słowacy w 67. minucie odpowiedzieli na gola Patryka Klimali z 34. minuty, ale w 82. minucie Jakub Wójcicki dał ekipie Ireneusza Mamrota wygraną.

Skład Jagiellonii: (I połowa) 28. Krševan Santini - 2. Andrej Kadlec, 5. Nemanja Mitrović, 15. Zoran Arsenić, 12. Guilherme - 10. Juan Cámara, 20. Marko Poletanović, 6. Taras Romanczuk, 35. Karol Struski, 11. Jesús Imaz - 98. Patryk Klimala. (II połowa) 96. Damian Węglarz - 34. Paweł Gierach, 41. Michał Ozga, 99. Bartosz Kwiecień, 19. Bodvar Bodvarsson - 9. Jakub Wójcicki, 26. Martin Pospíšil, 32. Mikołaj Nawrocki, 18. Przemysław Mystkowski, 42. Szymon Łapiński - 31. Bartosz Bida.

***

W końcu Korona zmierzyła się z I-ligową Stalą Mielec i po bramce Milana Radina z 14. minuty wygrała 1:0.

Skład Korony: (I połowa) 1. Marek Kozioł - 11. Michael Gardawski, 33. Iván Márquez, 26. Themistoklís Tzimópoulos, 91. Łukasz Bujak - 89. Mateusz Sowiński, 5. Adnan Kovačević, 31. Milan Radin (24. 37. Kornel Kordas), 14. Jakub Żubrowski, 7. Marcin Cebula - 10. Uroš Đuranović. (II połowa) 88. Paweł Sokół - 16. Grzegorz Szymusik, 15. Piotr Pierzchała, 8. Ognjen Gnjatić, 21. Łukasz Kosakiewicz - 77. Oktawian Skrzecz, 20. Oskar Sewerzyński, 18. Artur Piróg, 24. Wato Arweladze - 10. Uroš Đuranović (57. 19. Wiktor Długosz), 9. Michal Papadopulos (66. 37. Kornel Kordas).