Crvena Zvezda w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Data dodania: 16-07-2019 22:31

Crvena Zvezda Belgrad wygrała 2:1 z Suduvą Mariampol i awansowała do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na etapie pierwszej rundy eliminacji skończyły się pucharowe zmagania Sheriffa Tyraspol, ktoego barwy reprezentuje Jarosław Jach.

Po pierwszym spotkaniu pomiędzy Crveną a Suduva mieliśmy otwartą sytuację. Serbowie mimo sporej przewagi nie zdołali pokonać bramkarza rywali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W rewanżu przed własną publicznością piłkarze mistrza Serbii potrzebowali kilku minut na objęcie prowadzenia. Po zagraniu prostopadłym w pole karne piłkę do siatki wpakował Boakye. W 29. minucie spotkania ten sam piłkarz asystował przy trafieniu z pola karnego Marina. Goście odpowiedzieli jedynie bramką kontaktową w doliczonym czasie gry, co nie dało im żadnych nadziei na awans.

Z kolei Sheriff Tyraspol po bardzo słabym pierwszym spotkaniu z Saburatalo przegraym 0:3 ruszył od pierwszego gwizdka do odrabiania strat. Bramkę na 1:0 zdobył Latifi, wykorzystując spore zamieszanie w polu karnym rywala. Piłkarz bez zastanowienia je wykorzystał ładując piłkę pod poprzeczkę. Chwilę później goście mieli trochę szczęścia. Po dośrodkowaniu piłkę do własnej bramki przypadkowo skierował Margvelashvili. W 11. minucie było już 3:0 i całe straty z pierwszego spotkania zostały odrobione po trafieniu Tambe. Od tego momentu mecz znacznie się uspokoił. Gospodarze potrafili jednak przeprowadzić jedną akcję, która jak się okazało była na miarę awansu. Po dośrodkowaniu piłkę głową do siatki skierował Rolovic dając awans mistrzowi Gruzji.