Koszmarna Legia. Aleksandar Vuković w końcu coś wymyśli czy wyleci?

Data dodania: 25-07-2019 22:35

Jak było źle z Europa FC, tak źle było też z Kuopion Palloseura. Legia Warszawa nadal wygląda fatalnie pod wodzą Aleksandara Vukovicia. Finów przy Łazienkowskiej 3 co prawda pokonała, ale w rewanżu wcale nie będzie faworytem do awansu!

Legia najpierw męczyła się w I rundzie eliminacji Ligi Europy z rywalem z Gibraltaru. Europa FC wyeliminowała, chociaż na wyjeździe zanotowała wstydliwy remis 0:0. Potem przegrała w lidze z Pogonią Szczecin. Momentami grała nawet nieźle i można było mieć nadzieję, że coś drgnie. Początek starcia z KuPS podtrzymał to wrażenie, a szybko strzelony gol dawał szansę, by wygrać wysoko i może się wreszcie odblokować.

Problem w tym, że bramka Wieteski głową w 9. minucie po dośrodkowaniu Gwilii z rzutu rożnego pozostała jedyną...

Po golu na 1:0 Legia zaczęła spuszczać z tonu. Była jeszcze okazja Carlitosa, była druga szansa Hiszpana, ale z minuty na minutę wicemistrzowie Polski wyglądali coraz bardziej tragicznie.Właściwie trudno było pochwalić któregokolwiek z piłkarzy. Może poza wspomnianym Carlitosem, który chociaż się starał. Kompletnie po Legii nie widać pomysłu na grę i jakichś schematów. Czyżby taktyka Vukovicia sprowadzała się do tego, że "mata i grajta"?

Legia wygrała, a trzeba pamiętać, że Finowie raz byli blisko gola, gdy z linii wybił Kulenović, ale przed rewanżem nie jest faworytem. Na sztucznej murawie w Kuopio na pewno się będzie męczyła i niewykluczone, że zakończy udział w el. Ligi Europy. Przynajmniej nie będzie męczyła kibiców.

Pierwszy mecz II rundy eliminacji Ligi Europy
LEGIA WARSZAWA - KUOPION PALLOSEURA 1:0
Wieteska 9
Legia: 1. Radosław Majecki - 29. Marko Vešović, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 16. Luís Rocha (81. 41. Paweł Stolarski) - 18. Arvydas Novikovas, 8. Walerian Gwilia (73. 7. Domagoj Antolić), 24. André Martins, 9. Carlitos, 21. Dominik Nagy (61. 82. Luquinhas) - 99. Sandro Kulenović
KuPS: 1. Otso Virtanen - 17. Tabi Manga (65. 6. Saku Savolainen), 15. Babacar Diallo, 33. Vinko Soldo, 13. Luis Carlos Murillo - 11. Ilmari Niskanen, 23. Issa Thiaw (74. 7. Ariel Ngueukam), 3. Reuben Ayarna, 20. Ville Saxman, 8. Petteri Pennanen - 9. Rangel (80. 25. Tommi Jyry)
Żółte kartki: Wieteska, Novikovas - Rangel, Manga, Ayarna, Niskanen
Sędziował: Ivan Bebek (Chorwacja)
Widzów: 9000

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 1 sierpnia o 18:00 w Finlandii. Zwycięzca tej pary zagra w III rundzie z DAC Dunajska Streda lub Atromitosem Ateny. Na Słowacji Grecy wygrali pierwszy mecz 2:1!