Nieudany początek sezonu ekipy Jana Bednarka!

Data dodania: 10-08-2019 17:53

FC Southampton przegrał na wyjeździe w pierwszej kolejce Premier League z FC Burnley 3:0. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał reprezentant Polski Jan Bednarek. Polak nie będzie mógł zaliczyć tego spotkania do udanych.

Polskich kibiców najbardziej interesowało spotkanie Burnley - Southampton. W ekipie gości mogliśmy zobaczyć Jana Bednarka. Niestety defensywa gości pozostawiała dziś wiele do życzenia. O ile w pierwszej części spotkania zespół gości ustrzegł się większych błędów, to w drugiej popełniał je nagminnie. Najpierw po fatalnym błędzie jednego ze stoperów do świetnej okazji strzeleckiej doszedł Barnes i nie zmarnował jej. Po uderzeniu z woleja piłka znalazła się w siatce. Parę minut później ten sam zawodnik uwolnił się spod krycia i po dośrodkowaniu Pietersa z łatwością pokonał bramkarza rywali. Pod koniec spotkania gospodarze pognali jeszcze z jedną kontrą. Przechwyt zaliczył Gudmundsson. Pobiegł prawą stroną, a następnie popisał się technicznym uderzeniem.

Trzy bramki zobaczyli również fani zgromadzeniu na starciu Watford - Brighton. Goście w pierwszej części spotkania mogli podziękować szczęściu. Po wstrzeleniu przez nich piłki w pole karne rywala niefortunną interwencją popisał się Doucoure i pokonał własnego bramkarza. Po przerwie piłkarze Brighton już sami pokonali bramkarza gospodarzy. Najpierw z prawej strony dośrodkował Propper, a na krótkim słupku akcję zamknął Andone. Następnie w 77. minucie Dunk podaniem przez dwie linie dograł idealnie do Maupaya, a ten na pełnym biegu minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Wyrównane starcia zobaczyliśmy w spotkaniu Bournemouth - Sheffield oraz Crystal Palace - Everton. W drugim niestety nie doczekaliśmy się bramek. Z kolei w pierwszym wynik spotkania otworzył Mepham. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym gości zapanowało olbrzymie zamieszanie. Pierwszy przy piłce znalazł się Mepham i skierował piłkę do siatki. Piłkarze Sheffield United odpowiedzieli w samej końcówce ratując tym samym punkt. Po akcji prawą stroną boiska. Piłka została wstrzelona w pole karne, gdzie kilku piłkarzy gości próbowało oddać strzał. Po dobitce Sharpa piłka znalazła się w bramce.