Dwie bramki Roberta Lewandowskiego nie wystarczyły do zwycięstwa z Herthą Berlin!

Data dodania: 16-08-2019 22:32

Bayern Monachium zremisował przed własną publicznością 2:2 z Herthą Berlin w 1. kolejce Bundesligi. Oba trafienia dla "Bawarczyków" zdobył Robert Lewandowski.

Gospodarze stwarzali sobie okazje strzeleckie od pierwszych minut rywalizacji. Najpierw Thiago otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na mocny strzał po ziemi. Dobrą interwencją popisał się Jarstein. Chwilę później akcję skrzydłem przeprowadził Gnabry. Następnie wycofał piłkę do Mullera, a ten uderzył minimalnie obok bramki. W 24. minucie z prawej strony piłkę w pole karne zacentrował Gnabry, a Lewandowski na wślizgu skierował ją do bramki.

Dosyć niespodziewanie przed przerwą dwa trafienia zanotowali goście, wychodząc tym samym na prowadzenie w rywalizacji. Najpierw Lukebakio zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Ibisevicia i wpadła do bramki gospodarzy. Następnie Grujić po prostopadłym podaniu wyszedł sam na sam z Neuerem. Po profesorsku ograł bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Po zmianie stron Bayer rozpoczął budowanie akcji, aby odrobić straty. Po jednej z nich Lewandowski został przewrócony w polu karym przez Grujicia. Arbiter postanowił skorzystać z systemu VAR. Po analizie zdecydował się na wskazanie na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł sam poszkodowany. Lewandowski pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. W dalszej części spotkania Polak miał szansę na trzecie trafienie, lecz jego strzał z linii pola karnego został w ostatnim momencie zablokowany.