Club Brugge i Slavia Praga o krok od Ligi Mistrzów!

Data dodania: 20-08-2019 22:45

Club Brugge oraz Slavia Praga odniosły wyjazdowe zwycięstwa w pierwszych spotkaniach ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W starciu APOEL - Ajax padł bezbramkowy remis, mimo że goście kończyli spotkanie w osłabieniu.

Przed decydującą rundą o awans do elitarnych rozgrywek Clubb Brugge zmierzył się z Dynamem Kijów. W spotkaniu przed własną publicznością belgijski klub wygrał 1:0, a w rewanżu zremisował 3:3, co dało mu awans. Z kolei LASK Linz zmierzył się z FC Basel. Oba spotkania udało mu się wygrać odpowiednio 1:2 i 1:3. W dzisiejszym spotkaniu decydująca okazała się akcja z 10. minuty gry, kiedy to spalonego uniknął Openda i wbiegł w pole karne. Po kontakcie z obrońcą padł na ziemię i choć powtórki budzą pewne wątpliwości, to sędzia podyktował jedenastkę. Do jej wykonania podszedł Vanakem i pewnym uderzeniem zdobył dla swojego klubu cenne wyjazdowe trafienie.

Zanim doszło do starcia CFR Cluj ze Slavią Praga, klub z rumuńskiej ekstraklasy musiał rozprawić się z aż trzema przeciwnikami. Eliminował kolejno FC Astanę oraz M. Tel Aviv, aby później zmierzyć się z Celtikiem. Po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu, rewanż udało im się wygrać 4:3. Z kolei Slavia Praga dzięki wysokiemu rozstawieniu startowała dopiero od tej fazy rozgrywek. Goście objęli prowadzenie w 28. minucie. Po sprytnym dośrodkowaniu z rzutu rożego na przedpole przepięknym strzałem z powietrza popisał się Masopust. Gospodarze starali się odrobić straty. Najbliżej tego byli w drugiej części spotkania, gdy w polu karnym Slavii sfaulowany został Olayinka. Do wykonania jedenastki podszedł Omrani, ale jego strzał był zbyt lekki i pewną interwencję zaliczył stojący w bramce Kolar.

Drodze do spotkania APOEL - Ajax Amsterdam Cypryjczycy musieli wyeliminować dwie przeszkody, na początku czterema golami pogonili zespół Sutjeska, a następnie po wyrównanym dwumeczu okazali się lepsi od Quarabagu. Po przegranym pierwszym spotkaniu 1:2 w rewanżu okazali się dojrzalszym zespołem, wygrywając 2:0. W 10. minucie spotkania Marin uruchomił prostopadłym podaniem Ziyecha, ale w ostatniej chwili Belec rzucił się pod nogi napastnika Ajaxu i złapał piłkę. Po dwóch kwadransach gospodarze przeprowadzili akcję, w której z prawego skrzydła zbiegał Suleiman, wymienił sobie piłkę z partnerem i wybiegł na czystą pozycję, lecz minimalnie spudłował.

W drugiej części spotkania idealne prostopadłe podanie zostało zaadresowane do de Beeka, ten wyłożył piłkę na strzał Tadiciowi, ale uprzedzili go obrońcy. Chwilę później z ostrego konta szansy spróbował Suleiman, ale piłkę wybił Onana. W 80. minucie spotkania druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Noussair Mazraoui za wejście wślizgiem od tyłu w Urosa Maticia. Mimo gry w osłabieniu Ajax utrzymał bezbramkowy remis do końca spotkania.