Sensacja w Bundeslidze. Union Berlin pokonał Borussię Dortmund

Data dodania: 01-09-2019 9:30

Do sensacji doszło w ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki Bundesligi. Beniaminek Union Berlin pokonał na własnym boisku Borussię Dortmund 3:1 (1:1).

W spotkaniu wystąpili Rafał Gikiewicz i Łukasz Piszczek.

W 22. minucie Marius Bulter wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i płaskim strzałem zapewnił gospodarzom prowadzenie.

Zaledwie trzy minuty później było już jednak 1:1. Jadon Sancho podał wzdłuż linii bramkowej, a Paco Alcacer wślizgiem wbił piłkę do bramki Rafała Gikiewicza. Gospodarze objęli po raz kolejny prowadzenie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Strzelcem gola był znów był Butler.

Borussia rzuciła się do odrabiania strat, ale to gospodarze podwyższyli prowadzenie po strzale Sebastiana Anderssona w 75 minucie i w Berlinie zapachniało sensacją.

Wynik nie uległ zmianie i Union pokonał Borussię Dortmund 3:1.