Młodzi Polacy pokonali pierwszą przeszkodę. Rezerwowi odwrócili losy spotkania

Data dodania: 06-09-2019 13:38

Reprezentacja Polski U-17 od wygranej zaczęła udział w rozgrywanym w naszym kraju Turnieju o Puchar Syrenki.

Biało-Czerwoni z rocznika 2003 pokonali 2:1 Gruzję. Polacy przegrywali od 5. minuty, ale potem potrafili odwrócić losy spotkania. Decydującego gola w 90. minucie strzelił Szymon Włodarczyk. On i strzelec pierwszego gola w 70. minucie, czyli Radosław Cielemęcki, był zmiennikiem, więc to rezerwowi, piłkarze Legii Warszawa, dali Polsce wygraną.

Skład Polski: 1. Krzysztof Bąkowski - 14. Daniel Hoyo-Kowalski (46. 11. Radosław Cielemęcki), 4. Ariel Mosór, 5. Filip Balcewicz - 2. Jerzy Tomal (76. 18. Igor Maruszak), 8. Kacper Kozłowski, 6. Mateusz Łęgowski, 10. Kacper Smorgol (63. 20. Szymon Włodarczyk), 3. Jakub Malec - 9. Aleksander Buksa (76. 23. Marcel Żurek), 7. Patryk Kusztal (63. 17. Mateusz Musiałowski).

W kolejnej rundzie Polacy zagrają ze zwycięzcą meczu Norwegia - Szwajcaria. W turnieju grają też Anglia, Finlandia, Rumunia i Austria. Finał zaplanowano na 10 września na Arenie Ząbki.