EL. MME. Minimalne zwycięstwo reprezentacji Polski w meczu z Łotwą

Data dodania: 06-09-2019 18:20

Reprezentacja Polski do lat 21 od zwycięstwa rozpoczęła kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali z Łotwą na wyjeździe 1:0 po bramce Patryka Klimali.

Polski zespół objął prowadzenie w 27. minucie spotkania po akcji dwóch zawodników Jagiellonii Białystok, Bartosza Bidy i Patryka Klimali. Ten ostatni popisał się celnym trafieniem. Do ko ńca pierwszej połowie z boiska wiało nudą, mnożyły sie niecelne zagrania z obu stron.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Łotysze próbowali doprowadzić do remisu, doszli nawet do dogodnej sytuacji w 67. minucie, kiedy to piłka trafiła w słupek bramki Kamila Grabary.

Podopieczni Czesława Michniewicza utrzymali skromne prowadzenie. Przed selekcjonerem wiele pracy, w grze naszej drużyny pozostaje wiele do poprawy. Najważniejsze, że eliminacje zostały rozpoczęte zwycięstwem. W drugim meczu reprezentacja Polski zmierzy się z Estonią. Spotkanie zostanie rozegrane 10 września w Białymstoku.

Łotwa - Polska 0:1 (0:1)

0-1 Klimala (27.)

Łotwa: Purins - Veips (80. Soloveiciks), Balodis, Minkevics, Birka - Liepa, Saveljevs - Grinbergs (73. Tonisevs), Jaunzems, Zelenkovs (62. Hvoinickis) - Regza (73. Kokins).

Polska: Grabara - Fila, Walukiewicz, Sobociński, Pestka - Bida (79. Milewski), Dziczek, Ambrosiewicz, Jóźwiak - Tomczyk (46. Szysz), Klimala (68. Bednarczyk).