Sensacyjny lider grupy A. Kosowo bez porażki po czterech meczach

Data dodania: 07-09-2019 17:22

Do sporej niespodzianki doszło w meczu eliminacji Euro 2020. W grupie A reprezentacja Kosowa pokonała 2:1 Czechów. Dla Kosowian to druga wygrana w eliminacjach i są oni niespodziewanym liderem grupy A.

Kosowo w teorii jest najsłabszym, najniżej notowanym zespołem, w grupie A, gdzie są też Anglia, Czechy, Bułgaria i Czarnogóra. Po 4 spotkaniach ekipa Bernard Challandes ma 8 punktów i nie przegrała jeszcze spotkania. Zaczęła od remisów z Bułgarią u siebie i Czarnogóra na wyjeździe, a potem pokonała Bułgarię na jej stadionie. W sobotę ograła natomiast Czechów!

Goście co prawda w 16. minucie po bramce Schicka prowadzili, ale 4 minuty później wyrównał Muriqi. Gola na wagę triumfu strzelił Vojvoda w 67. minucie!

Kosowanie z 8 punktami wyprzedzają wszystkich rywali. Po 4 mecze zagrały też Czechy - 6 punktów, Czarnogóra - 2 oczka i Bułgaria - też 2 oczka. Anglicy mają natomiast na koncie 6 punktów, ale zagrali tylko 2 spotkania. Jeszcze w sobotę sprawdzą Bułgarów, a we wtorek podejmą właśnie Kosowo.