2:0 na wagę Euro 2020! Rezerwowy awans reprezentacji Polski! (VIDEO)

Data dodania: 13-10-2019 21:54

To nie były super eliminacje, nie były łatwe, ani przyjemne, chociaż grupa nie wyglądała na zbyt mocną. Reprezentacja Polski męczyła się w większości spotkań, ale tylko dwóch z nich nie udało się wygrać. Po 8. kolejce, na dwie przed końcem, Biało-Czerwoni są już pewni udziału w Euro 2020! W niedzielę męczyliśmy się z Macedonią Północną, ale wygraliśmy dzięki zmiennikom i awans jest nasz!

Selekcjoner Jerzy Brzęczek dokonał trzech zmian w porównaniu do składu wyjściowego na mecz z Łotwą i trzeba przyznać, że były to roszady logiczne. I to nawet nie chodzi o to, że na prawą stronę obrony wrócił Bartosz Bereszyński, na lewej obronie pojawił się Arkadiusz Reca. Trener poszedł tropem ustawienia Grzegorza Krychowiaka w Lokomotiwie Moskwa, gdzie Polak robi furorę, i przesunął go wyżej w linii pomocy. Skoro Krycha miał grać bardziej ofensywnie, to potrzebny był w środku żołnierz do harowania w defensywie i pomocy obrońcom. Dlatego miejsce Mateusza Klicha zajął Jacek Góralski i dobrze sobie radził z realizacją zadań.

Polacy spotkanie z Macedonią Północną, w którym zwycięstwo dawało awans do Euro 2020, zaczęli nieźle, ale do objęcia prowadzenia zabrakło centymetrów. W 17. minucie po ładnej akcji piłkę w polu karnym dostał Piotr Zieliński i w dogodnej sytuacji trafił w poprzeczkę! Potem z wolnego niecelnie uderzył Sebastian Szymański, a niezbyt dobre strzały oddali Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki. Do przerwy było 0:0.

Przed przerwą poprzeczka, a po słupek. W 50. minucie Robert Lewandowski trafił z rzutu wolnego w mur, a dobitka Sebastiana Szymańskiego zatrzymała się właśnie na słupku. Znowu było blisko. Potem Polacy nie byli w stanie stworzyć poważniejszego zagrożenia, ale goście też nie, chociaż w 58. minucie uderzenie nożycami - niecelne - Nestorovskiego - było jednak mocno niecelne, a strzał tego samego w 65. minucie zatrzymany przez Szczęsnego nawet gdyby zamienił się w gola, to nie dałby prowadzenia, bo Macedończyk był na spalonym. Polacy odpowiedzieli znowu w 73. minucie, ale Arkadiusz Milik, wprowadzony na boisku przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale głową.

Nie udało się Milikowi, ale drugi rezerwowy miał prawdziwe wejście smoka! Polacy rozegrali szybką i prostą akcję spod własnej bramki. W 74. minucie Krychowiak rzucił długie podanie, Robert Lewandowski zgasił piłkę i wystawił do wprowadzonego kilka sekund wcześniej Przemysława Frankowskiego. Ten zdążył przed bramkarzem, trącił piłkę i posłał ją między nogami golkipera do siatki!

6 minut później pieczątka pod przepustkami na Euro 2020 została postawiona wyraźnie. I tym razem swoją szansę wykorzystał Arkadiusz Milik. Drugi ze zmienników wykorzystał sytuację, gdy po wrzucie piłki przez Bereszyńskiego z auto faulowany był w walce o futbolówkę Lewandowskim, a ta trafiła do Milika, który pokazał, jak kapitalnie ma ułożoną lewą nogą. Huknął zza pola karnego i było 2:0!

Więcej goli na Narodowym już nie padło. To nie było jednak najważniejsze. Polacy są już finalistami Euro 2020! A mecze z Izraelem na wyjeździe i ze Słowenią u siebie w listopadzie można potraktować jako element przygotowań i testowania...