Dwa trafienia Dybali rozstrzygnęły polskie starcie w Lidze Mistrzów!

Data dodania: 22-10-2019 23:00

Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Lokomotiw Moskwa 2:1 w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny, a u gości Grzegorz Krychowiak.

Już na początku spotkania Ronaldo wbiegł w szesnastkę, lecz jego strzał został zblokowany przez obrońcę. W odpowiedzi Krychowiak posłał świetne wysokie podanie w stronę Edera. Napastnik Lokomotiwu jednak nie potrafił opanować piłki. W 23. minucie Ronaldo miał trochę miejsca obok siebie i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bramkarz jednak wyczuł intencje strzelca i świetnie interweniował.

Po upływie drugiego kwadransa goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Joao Mario wbiegł z piłką w szesnastkę i oddał mocny strzał, który Wojciech Szczęsny wprawdzie odbił, ale prosto pod nogi Mirańczuka, który dobił pod poprzeczkę. Gospodarze mogli doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą, lecz gdy Dybala umieścił piłkę w siatce, to sędzia dopatrzył się faulu Ronaldo w tej akcji.

Po zmianie stron wspomniany Argentyńczyk wziął sprawy w swoje ręce i zadecydował o losach spotkania. Najpierw pięknym technicznym strzałem zza szesnastki wykończył akcję swojego zespołu. Następnie zaledwie dwie minuty później Alex Sandro oddał potężne uderzenie z dystansu. Guilherme odbił strzał, ale prosto pod nogi nadbiegającego Argentyńczyka. Dybala pewnym uderzeniem ustalił wynik meczu.