Rzut karny w meczu 2. Bundesligi po zagraniu...rezerwowego (Wideo)

Data dodania: 26-10-2019 8:45

W meczu pomiędzy Holstein Kiel a VFL Bochum doszło do rzadko spotykanej sytuacji. Jeden z zawodników rezerwowych drużyny gospodarzy podał bramkarzowi piłkę, która nie przekroczyła jeszcze linii końcowej boiska. Za to zagranie sędzia, według przepisów, musiał podyktować "jedenastkę".

W 38. minucie meczu przy stanie 1:0 dla gospodarzy, Ganvoula M’boussy oddał niecelny strzał na bramkę Holstein Kiel. Jeden z rozgrzewających się zawodników gospodarzy, podał piłkę bramkarzowi, nie zauważając jednak, że nie zdążyła ona jeszcze opuścić boiska. Za to przewinienie należał się gościom rzut karny. Sędzia po analizie VAR, podyktował jedenastkę.

Zespół Bochum wykorzystał rzut karny, nie utrzymał jednak remisu do końca spotkania. Gospodarze w drugiej połowie zdobyli drugą bramkę i ostatecznie zwyciężyli 2:1.