Reprezentacja Polski rozbiła Szwajcarię. Ekipa Jacka Magiery zaaplikowała rywalowi aż 5 goli!

Data dodania: 14-11-2019 20:44

To był świetny mecz reprezentacji Polski rocznika 1999! Drużyna prowadzona przez Jacka Magierę rozbiła Szwajcarię w rozgrywkach Elite League! Dla Polaków to druga wygrana w 5. spotkaniu.

Polacy podejmowali Helwetów w Chojnicach i do przerwy prowadzili skromnie. Najskromniej jak się da. Bramkę zdobył stoper Mateusz Bondarenko.

Tuż po zmianie stron na 2:0 podwyższył Tomasz Makowski, a w 59. minucie wynik "podkręcił" Aron Stasiak. Goście w 61. minucie strzelili co prawda gola, ale w sumie po trafieniach Łukasza Poręby z 67. minuty i Jakuba Bednarczyka w 86. minucie skończyło się wynikiem 5:1 dla ekipy Magiery.

Polacy zagrali w składzie:  1. Bartosz Mrozek - 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko (88. 20. Mateusz Skrzypczak), 14. Jakub Kiwior - 11. Jakub Bednarczyk (87. 3. Kamil Piątkowski), 6. Tomasz Makowski, 17. Michał Skóraś, 8. Łukasz Poręba (87. 13. Marcin Szpakowski), 7. Tymoteusz Puchacz - 10. Aron Stasiak (59. 4. Michał Rakoczy), 9. Dawid Kurminowski (82. 19. Karol Czubak).

Polacy w 5 meczach Elite League zdobyli 6 punktów. Liderem są Włosi z 10 oczkami w 4 spotkaniach, a na tym samym dystansie 9 punktów wywalczyli Niemcy. 8 oczek w 5 meczach mają Anglicy. Za Polską są Holendrzy (4 mecze, 5 punktów), Portugalia (5 meczów, 5 punktów), Czechy (4 mecze, 4 punkty) i Szwajcaria (5 spotkań, 2 oczka).

Kolejny mecz Polacy zagrają 30 marca na wyjeździe z Czechami.