Eliminacje MME. Bolesna porażka reprezentacji Polski U-21 z Bułgarią

Data dodania: 15-11-2019 19:15

Reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę w eliminacjach mistrzostw Europy U-21. Podopieczni Czesława Michniewicza ulegli Bułgarii  0:3.

Polacy przystępowali do spotkania z pozycji lidera grupy. Do tej pory reprezentacja U-21 wygrała trzy z czterech spotkań, a gra pozwalała optymistycznie podchodzić do meczu z Bułgarią. Niestety było to najgorsze spotkanie w eliminacjach w wykonaniu drużyny Czesława Michniewicza.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie Bułgarzy. Tonisław Jordanow uderzał z rzutu wolnego, ale piłka ostatecznie wylądowała w nogach obrońców reprezentacji Polski. Chwilę później goście wyprowadzili szybki kontratak, ale  Patryk Klimala oddał zbyt lekki strzał na bramkę gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy Polacy zaczęli jednak bardzo niepewnie grać w obronie. W wyniku słabo dziś usposobionej postawy linii defensywnej, w 43. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Kamil Pestka źle wyrzucił piłkę z autu, którą przejęli rywale , a po strzale Tonislawa Jordanowa futbolówka odbiła się od Roberta Gumnego i wpadła do siatki.

Na początku drugiej połowy Czesław Michniewicz zdecydował się na zmiany. Boisko opuścił Marcin Listkowski, a w jego miejsce pojawił się Przemysław Płacheta, natomiast Sebastian Kowalczyk zastąpił Macieja Ambrosiewicza. Polacy próbowali atakować, ale bardzo szybko zostali skontrowani przez rywali. Walentin Antow fantastycznym prostopadłym podaniem obsłużył Stanisława Iwanowa, który nie miał problemów ze strzeleniem bramki w sytuacji sam na sam z Grabarą.

Przy kolejnej bramce dla Bułgarów nie popisał się Jan Sobociński, gracz ŁKS-u został łatwo minięty przez Iwanowa, który zdobył trzecią bramkę w eliminacjach. Polacy próbowali zdobyć choćby honorowego gola, ale po czerwonej kartce dla Fili, zeszło z nich powietrze.

Po porażce z Bułgarią reprezentacja Polski spadła na drugie miejsce w grupie 5. Pierwsi są Rosjanie, którzy pokonali 2:0 Łotwę. O godzinie 19:00 rozpoczęło się spotkanie Serbii z Estonią.

Bułgaria U-21 - Polska U-21 3:0 (1:0)

Bramki: Jordanow (43), Iwanow (51, 61)

Czerwona kartka: Fila (67)

Bułgaria: Daniel Naumov - Angel Lyaskov, Petko Hristov, Andrea Hristov, Ivan Turitsov - Lachezar Kotev (90+1' Stefan Gavrilov), Valentin Antov, Ivaylo Naydenov - Stanislav Ivanov (84' Georgi Rusev), Kaloyan Krastev (76' Martin Minchev), Tonislav Yordanov (90' Svetoslav Kovachev).

Polska: Kamil Grabara - Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka - Karol Fila, Maciej Ambrosiewicz (46' Sebastian Kowalczyk) - Marcin Listkowski (46' Przemysław Płacheta), Mateusz Bogusz (68' Bartosz Bida), Kamil Jóźwiak (74' Sylwester Lusiusz) - Patryk Klimala (74' Bartosz Ślisz).