Zwycięstwo Barcelony w meczu z CD Leganes po przeciętnej grze "Dumy Katalonii"

Data dodania: 23-11-2019 14:54
Zwycięstwo Barcelony w meczu z CD Leganes po przeciętnej grze

Barcelona pokonała w wyjazdowym meczu CD Leganes 2:1. Zawodnicy Dumy Katalonii przegrywali do przerwy.

Mecz Leganes - FC Barcelona nie zaczął się dobrze dla "Dumy Katalonii". Goście stracili gola już w 12. minucie spotkania po trafieniu marokańskiego napastnika Youssefa En Nesyriego.

W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Na pierwszego gola Barcelona musiała czekać do 53. minuty.  Dośrodkowanie Messiego z rzutu wolnego trafiło na głowę Suareza, który posłał piłkę do siatki.

W kolejnych minutach wciąż przeważali Katalończycy. Wiele wskazywało na to, że zwycięski gol dla gości jest kwestią czasu. Padł w 79. minucie. Po dośrodkowaniu z rogu piłkę niefortunnie piętą odbił Ruben Perez. Futbolówka spadła pod nogi Arturo Vidala, a ten z bliska wpakował ją do siatki. Sędzia jeszcze upewnił się czy spalonego nie było i wskazał na środek.

CD Leganes - Barcelona 1:2 (1:0)
1:0 - Youseff En-Nesyri 12'
1:1 - Luis Suarez 53'
1:2 - Arturo Vidal 79'

Składy:

CD Leganes: Pichu Cuellar - Roberto Rosales, Unai Bustinza, Kenneth Omeruo (83' Rodri Tarin), Dimitrios Siovas - Jonathan Silva, Oscar Rodriguez (61' Juan Soriano), Roque Mesa (83' Guido Carrillo), Ruben Perez, Martin Braithwaite, Youseff En-Nesyri.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Moussa Wague, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Junior Firpo - Frenkie De Jong (69' Ansu Fati), Sergio Busquets (57' Ivan Rakitić) - Ousmane Dembele, Lionel Messi, Antoine Griezmann (57' Arturo Vidal) - Luis Suarez.

Żółte kartki: Mesa (Leganes) oraz Busquets, Vidal (Barcelona).

Sędzia: Santiago Jaime.