Jagiellonia po dobrej grze wygrywa z Arką przed własną widownią

Data dodania: 24-11-2019 16:39

W pierwszym niedzielnym meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała przed własną widownią Arkę Gdynia 2:0 (0:0). Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Patryk Klimala oraz Böðvar Böðvarsson.

Na stadionie w Białymstoku do przerwy był bezbramkowy remis. W zespole gospodarzy swoje szanse mieli m.in. Taras Romanczuk czy też Patryk Klimala, ale nic z tego nie wynikło. W ekipie Arki Gdynia zaskoczyć Grzegorza Sandomierskiego dwukrotnie próbował Michał Nalepa.

W 66. minucie wynik w ekipie Ireneusza Mamrota otworzył Klimala. Wszystko zaczęło się od doskonałek akcji Tomáša Přikryla. Czeski pomocnik na prawej stronie minął dwóch rywali, dograł do młodzieżowego reprezentanta Polski, a ten strzałem głową tylko dopełnił formalności.

W 83. minucie na 2:0 strzelił Böðvar Böðvarsson. Piłka po rzucie rożnym wpadła pod nogi reprezentanta Islandii, ten wszedł w pole karne i próbował dośrodkować, ale futbolówka odbiła się od nogi Adama Dancha i przelobowała Pāvelsa Šteinborsa. Wynik do końca meczu się już nie zmienił.