Cracovia muruje i wygrywa. Rywale znowu nie strzelili jej gola. Pasy wiceliderem

Data dodania: 25-11-2019 21:17

Cracovia awansowała na pozycję wicelidera PKO Ekstraklasy. Pasy pokonały Zagłębie Lubin w meczu kończącym 16. kolejkę.

Ekipa Michała Probierza wygrała z Miedziowymi po golach Diego Ferraresso, który wszedł na boisko jako zmiennik oraz stopera Davida Jablonsky'ego.

Cracovia przede wszystkim po raz kolejny zachowała czyste konto. Pasy nie dały sobie strzelić gola już od 4 pełnych spotkań oraz 9 minut w końcówce przegranego 2:3 spotkania z Jagiellonią Białystok.

Cracovia ma na koncie w sumie 14 straconych bramek, co stawią ją na 2. pozycji, jeśli chodzi o szczelność defensywy. Tylko Piast Gliwice dał sobie wbić o jedną bramkę mniej.

Z Zagłębiem Pasy znowu nie zagrały porywająco. W I połowie z boiska wiało nudą. Po przerwie gospodarze szukali wygranej i atakowali, otwierając się trochę. To oni jednak stworzyli okazję. W 60. minucie Michał Helik po dośrodkowaniu Cornela Rapy uderzeł mocno głową, lecz piłka zatrzymała się na słupku.

Potem gospodarze byli już skuteczniejsi. W 75. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Rapy na gola zamienił David Jablonsky, a w 90. minucie Filip Piszczek ruszył lewym skrzydłem i zagrał do Diego Ferraresso. Akcja dwóch rezerwowych pozwoliła ustalić wynik spotkania.

W tabeli po 16 kolejkach Cracovia ma 30 punktów i jest wiceliderem o oczko za Pogonią, tyle samo punktów ma 3. Śląsk Wrocław, o jedno oczko z tyłu jest Legia Warszawa, o 2 Piast Gliwice, o 3 Wisła Płock, a o 4 Jagiellonia Białystok. Zagłębie zajmuje 10. pozycję z 19 punktami.

Mecz 16. kolejki PKO Ekstraklasy
CRACOVIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 2:0
David Jablonsky 75, Diego Ferraresso 90
Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka - 11. Mateusz Wdowiak (90. 87. Diego Ferraresso), 8. Milan Dimun, 5. Janusz Gol, 10. Pelle van Amersfoort, 4. Sergiu Hanca - 21. Rafael Lopes (86. 26. Filip Piszczek)
Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 7. Saša Živec (76. 17. Patryk Szysz), 24. Jakub Tosik, 99. Bartosz Slisz (84. 77. Asmir Suljić), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 21. Bartosz Białek
Żółta kartka: Guldan
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)