Damian Kądzior bohaterem Dinama Zagrzeb. Gol i asysta reprezentanta Polski

Data dodania: 30-11-2019 20:32

Damian Kądzior poprowadził Dinamo Zagrzeb do zwycięstwa w 17. kolejce ligi chorwackiej. Polak strzelił gola i zanotował asystę w spotkaniu wyjazdowym z NK Istra 1961 Pula.

Kądzior w 23. minucie strzelił gola na 1:0 dla gości, trafiając do siatki po raz 5. w sezonie. Z kolei w 49. minucie były zawodnik Górnik Zabrze zanotował asystę przy bramce Mislava Orsicia na 2:0.

Dinamo ostatecznie wygrało na Stadio Aldo Drosina 2:1, bowiem w 90. minucie Mario Cuze z karnego zdobył bramkę honorową.

Damian Kądzior zagrał całe spotkanie. Nenad Bjelica 90 minut dał też Mario Situmowi, a Emir Dilaver, drugi były zawodnik Lecha Poznań, przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych. Sandro Kulenović był poza kadrą meczową.

Dinamo z 38 punktami jest liderem tabeli.