Cracovia znowu lepsza od Rakowa! Spektakularne pudło 17-letniego piłkarza Pasów (VIDEO)

Data dodania: 08-12-2019 14:32

Cracovia zwycięstwem zareagowała na porażkę w Łodzi z ŁKS, czyli Raków Częstochowa przegrał przy Kałuży po tym, jak w poprzedniej kolejce pokonał Jagiellonię Białystok.

Pasy zrehabilitowały się po wpadce w Łodzi z jednym beniaminkiem kosztem drugiego. Ekipa Michała Probierza już do przerwy mogła prowadzić, gdyby w 17. minucie piłka po dośrodkowaniu Hanki nie trafiła w słupek, a wpadła do siatki. Ewentualanie gdyby Szumski dał się pokonać w 24. minucie lub piłka leciała niżej w 3. minucie doliczonego czasu gry i nie zatrzymała się na poprzeczce po bombie Jablonsky'ego z dystansu. Raków do przerwy tak blisko gola nie był, chociaż strzelali groźnie Petrasek, Kolev i Szczepański.

Po przerwie Cracovia szybko dopięła swego. W 52. minucie dośrodkował znowu Hanca i Janusz Gol wpakował piłkę do siatki. Minęło 6 minut, a było 2:0. Wdowiak pociągnął akcję przez pół boiska i zagrał źle, ale piłka trafiła do Kamila Pestki, a ten strzałem sprzed pola karnego trafił do siatki. Potem i Wdowiak, i Pestka byli blisko gola na 3:0, jeszcze bliżej miał 17-letni Rakoczy, który nie trafił do pustej bramki w 86. minucie, gdy z bramki wyszedł i się pomylił Szumski.

Ostatecznie gol padł. W 91. minucie Rakoczy zanotował chociaż asystę, a wynik ustalił Pelle Van Amersfoort.

Cracovia pokonała Raków po raz drugi w tym tygodniu, bowiem w czwartek wygrała 1:0 w Pucharze Polski. Wcześniej, w sierpniu, Pasy zwyciężyły też w Bełchatowie, gdzie beniaminek gra mecze domowe.

W tabeli Cracovia została liderem z 33 punktami, ale mogą ją jeszcze przeskoczyć Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Pogoń Szczecin. Raków ma 22 oczka i plasuje się na 11. pozycji.

Mecz 18. kolejki PKO Ekstraklasy
CRACOVIA - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 3:0
Janusz Gol 52, Kamil Pestka 58, Pelle van Amersfoort 90
Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka - 4. Sergiu Hanca (90. 3. Michal Sipľak), 6. Sylwester Lusiusz, 5. Janusz Gol, 10. Pelle van Amersfoort, 11. Mateusz Wdowiak (82. 25. Michał Rakoczy) - 21. Rafael Lopes (78. 26. Filip Piszczek)
Raków: 29. Jakub Szumski - 14. Kamil Kościelny, 2. Tomáš Petrášek, 33. Jarosław Jach - 4. Kamil Piątkowski (77. 27. Daniel Bartl), 17. Petr Schwarz, 10. Igor Sapała, 30. Miłosz Szczepański (40. 9. Sebastian Musiolik), 18. Rusłan Babenko, 13. Piotr Malinowski (59. 22. Michał Skóraś) - 25. Aleksandyr Kolew
Żółte kartki: Gol - Sapała, Babenko
Sędziował: Paweł Gil (Lublin)