"The Blues" górą w derbach Londynu!

Data dodania: 29-12-2019 17:19

Arsenal London przegrał z Chelsea London 1:2 w derbowym starciu w ramach 20. kolejki Premier League. Dla gości była to 11. wygrana w sezonie, dzięki czemu awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Na początku spotkania z rzutu wolnego z lewej strony dogrywał Oezil, lecz piłkę wybili obrońcy Chelsea. Z kolei chwilę później ze stałego fragmentu gry uderzał na bramkę David Luiz, ale piłka wylądowała prosto w rękach bramkarza. W 13. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dograniu z rzutu rożnego Oezlia piłkę zgrał Chambers, a głową do bramki z pięciu metrów wbił ją Aubameyang.

Napastnik Arsenalu próbował jeszcze przed przerwą podwoić swój dorobek. Wpadł z piłką w pole karne, ale z dość trudnej pozycji uderzył w boczną siatkę. Chelsea przebudziła się dopiero pod koniec ligowego starcia. Zrobiła to jednak bardzo skutecznie, co dało jej piłkarzom komplet punktów. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki wyszedł Leno, ale w nią nie trafił. Futbolówka spadła pod nogi Jorginho, a ten z bliska wpakował ją do siatki. Chwilę później chcący ponownie wyjść na prowadzenie gospodarze nadziali się na kontrę. Willian w polu karnym idealnie w tempo dograł do Abrahama, a ten posłał piłkę do bramki między nogami bramkarza.