Robert Lewandowski z dwoma golami w Pucharze Niemiec!

Data dodania: 05-02-2020 22:49

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu 18 finału Pucharu Niemiec. Bayern Monachium wygrał 4:3 z TSG 1899 Hoffenheim i awansował do kolejnej rundy.

Mecz na Allianz Arena zaczął się dla gospodarzy pechowo, bo w 8. minucie Jerome Boateng wpakował piłkę do własnej bramki. Wyrównanie przyszło w ten sam sposób już 5 minut później. Samobójczego gola zaliczył Benjamin Huebner.

Do przerwy Bayern już jednak prowadził i to 3:1. W 20. minucie gola strzelił bowiem Thomas Mueller, a w 36. minucie wynik przed zmianą stron ustalił Robert Lewandowski.

W II połowie długo było właśnie 3:1, a gdy w 80. minucie "Lewy" trafił na 4:1 emocje miały się skończyć. Jednak 2 minuty później Moanes Dabour zdobył bramkę na 2:4, a w 90. minucie dołożył gola kontaktowego. Na coś więcej gościom zabrakło już jednak czasu.

Lewandowski zszedł z boiska chwilę po swojej 2. bramce, a moment przed golem dla Hoffenheim na 2:4. Zmienił go Joshua Zirkzee.

Ćwierćfinały Pucharu Niemiec zostaną rozegrane 3 i 4 marca.