Adam Buksa już trafia w USA. Polak zdobyl bramkę w sparingu (VIDEO)

Data dodania: 17-02-2020 10:57

Adam Buksa trafił zimą do New England Revolution i przygotowuje się do nowego sezonu MLS. W sparingu z Minnesota United były napastnik Pogoni Szczecin zdobył pierwszą bramkę w barwach nowego klubu.

Amerykanie sprowadzili Buksę za 4 mln euro i liczą, że Polak będzie regularnie trafiał do siatki w Major League Soccer. Póki co New Englad Revolution gra w przedsezonowym turnieju w Portland i w pierwszym spotkaniu zremisował 2:2 z Minnesota United.

Buksa w 28. minucie wyrównał na 1:1, po tym jak uderzył z szesnastu metrów po podaniu Teala Bunbury'ego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Kilka chwil później dla rywali trafił z rzutu karnego Luis Amarilla, strzelając swojego drugiego gola, bowiem to Paragwajczyk w 22. minucie otworzył wynik spotkania. Ostatnią bramką zdobył w meczu Gustavo Bou, który dał w 71. minucie remis 2:2.

Futbol.pl, źr. foto: fot. Twitter/New England Revolution