Raków już w czołowej ósemce! Wygrał mecz na boisku bezpośredniego rywala

Data dodania: 03-03-2020 19:33

Raków Częstochowa pokonał Wisłę w Płocku i przeskoczył ją w tabeli. To o tyle istotne, że beniaminek jest teraz na 8. lokacie, a Nafciarze na 9., czyli Raków zagrałby w grupie mistrzowskiej, a Wisła w spadkowej.

Wisła zakończyła 2019 rok zwycięstwem u siebie z Piastem, ale po przerwie zimowej ekipie Radosława Sobolewskiego nie gra się miło i przyjemnie. Nafciarze zanotowali porażkę i trzy remisy, a we wtorek po raz drugi przegrali.

Wszystko zaczęło się pechowo w 9. minucie, gdy nieatakowany Damian Michalski głową wpakował piłkę do swojej bramki. Już w 22. minucie Sebastian Musiolik trafił na 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, ale po analizie VAR okazało się, że napastnik był na spalonym i bramka nie została uznana.

Na drugiego gola trzeba było czekać do 60. minuty. Po raz kolejny użytek ze swojego wzrostu zrobił Tomas Petrasek. Stoper Rakowa głową wpakował piłkę do siatki po zagraniu Schwarza z rzutu rożnego.

Raków prowadził i utrzymał spokojnie wynik, chociaż od 79. minuty grał w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę dostał Igor Sapała i zszedł wcześniej do szatni, ale wpływu na wynik to nie miało.