Rewelacyjny 19-latek następcą Krzysztofa Piątka i Zlatana Ibrahimovicia w AC Milan (VIDEO)?

Data dodania: 24-04-2020 15:15

AC Milan po raz kolejny szuka napastnika. Po sprzedaży Krzysztofa Piątka gigant z San Siro został ze Zlatanem Ibrahimoviciem i Rafaelem Leao, ale 38-letni Szwed najprawdopodobniej nie zostanie na dłużej. W efekcie Milan rozgląda się za nowym snajperem i jednym z kandydatów jest 19-latek z Eredivisie.

Mowa o Myronie Boadu. Reprezentant Holandii o ghańskich korzeniach jest zawodnikiem AZ Alkmaar. W przerwanym przez koronawirusa sezonie świetnie spisywał się w Eredivisie. Strzelił 14 goli i miał 8 asyst w 24 meczach Eredivisie, a do tego dołożył 6 goli i 5 asyst w 13 spotkaniach eliminacji i fazy grupowej Ligi Europy. 19-letni Boadu zadebiutował też w seniorskiej reprezentacji Holandii i od razu strzelił gola w meczu el. Euro 2020 z Estonią (5:0). Na kolejny występ w kadrze musi teraz poczekać.

Boadu umowę z AZ ma ważną do połowy 2023 roku. Już jest wyceniany na około 20 mln euro. Jego pozyskaniem interesują się też inne kluby, w tym angielskie i niemieckie.