Bayern GROMI. Lewandowski z DUBLETEM! (VIDEO)

Data dodania: 30-05-2020 20:20

W 29. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium rozgromił na Allianz Arenie Fortunę Düsseldorf 5:0 (3:0). Dwukrotnie na listę strzelców w zespole "Bawarczyków" wpisał się Robert Lewandowski!

Lewandowski do tej pory nie strzelił bramki Fortunie, ale to się zmieniło w dzisiejszym spotkaniu. Najpierw trafił do siatki przeciwnika w 43. minucie. Dzięki tej bramce ma już na swoim koncie strzelone gole wszystkim drużynom grającym aktualnie w niemieckiej ekstraklasie.

Kolejny raz do siatki "Lewy" trafił w 50. minucie po podaniu Serge'a Gnabry'ego. Reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali strzałem z piętki. Była to jego 29. bramka w tym sezonie Bundesligi.

Poza Polakiem bramki dla mistrza Niemiec strzelali również Benjamin Pavard oraz Alphonso Davies. Jeden gol był samobójczy, a jego autorem został Mathias Joergensen.

W drużynie przeciwnej poza kadrą meczową znalazł się Dawid Kownacki.

Bayern jest liderem tabeli z dorobkiem 67 punktów na koncie, a zespół "F95" znajduje się na 16. pozycji i ma 27 oczek na koncie.

Bayern Monachium 5-0 Fortuna Düsseldorf

Bramki:Mathias Jørgensen 15 (s), Benjamin Pavard 29, Robert Lewandowski 43, 50, Alphonso Davies 52