DAWID KOWNACKI wrócił do gry po dłuższej przerwie!

Data dodania: 06-06-2020 17:52

W 30. kolejce niemieckiej Bundesligi Fortuna Dueseldorf zremisowała 2:2 (1:1) z TSG Hoffenheim. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Rouwen Hennings, a w zespole gości na listę strzelców wpisali się Steven Zuber oraz Munas Dabbur. Po dłuższej przerwie na boisku pojawił się Dawid Kownacki!

Przypomnijmy, że "Kownaś" w lutym doznał poważnej kontuzji kolana i był zmuszony przez dłuższy czas pauzować. Później podczas przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa dochodził do siebe i dopiero w 30. kolejce dostał szansę od trenera Uwe Roeslera. Na murawie pojawił się w 83. minucie przy wyniku 2:2.

23-latek w sezonie 2019/20 rozegrał w Bundeslidze 20 spotkań. W zespole "F95" występuje od stycznia 2019 roku. Najpierw grał na zasadzie wypożyczenia z UC Sampdoria, a później został wykupiony za 7 milionów euro. Jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2023 roku.