Krzysztof Piątek z asystą, bo kolega... okradł go z gola (VIDEO)

Data dodania: 20-06-2020 18:12

Krzysztof Piątek zanotował asystę i przyczynił się do wygranej Herthy Berlin z Bayerem Leverkusen w meczu 33. kolejki Bundesligi.

Piątek dostał szansę w pierwszym składzie, a za partnera w ataku miał tym razem Matheusa Cunhę, a nie Vedada Ibisevicia. Bośniak usiadł tylko na ławce rezerwowych.

Co prawda całe spotkanie lepiej zaczął Bayer, który miał szansę po błędzie Rune Jarsteina, ale piłka wybijana przez Dedrycka Boyatę trafiła co prawda w Kevina Vollanda, lecz przeleciała obok bramki.

W 22. minucie było 1:0. Piątek zagrał do Lukebakio, a ten wycofał do Cunhi, który pokonał bramkarza. Brazylijczyk mógł po chwili podwyższyć wynik po podaniu Piątka, lecz Hradecky tym razem nie dał się pokonać. Podobnie jak w 45. minucie, gdy Piątek uderzał z ostrego kąta.

W 54. minucie Piątek mógł mieć w końcu gola, ale zabrał mu go Lukebakio. Całą robotę zrobił jednak Polak, który wpadł w pole karne, minął dwóch obrońców i bramkarza i uderzył w kierunku bramki. Lukebakio z bliska wbił już piłkę do pustej bramki.

Ta akcja ustaliła wynik spotkania. Hertha wygrała 2:0 i na kolejkę przed końcem zajmuje 10. miejsce w tabeli. Na koniec może być zarówno wyżej o oczko w stawce, jak i o jeedno niżej. Na samym finiszu zagra z Borussią Moenchengladbach, która zajmuje 4. lokatę i ma 2 punkty więcej niż Bayer. A 4. miejsce daje przepustkę do Ligi Mistrzów. 5. tylko Lige Europy...