Insigne uratował Napoli!

Data dodania: 05-07-2020 23:41

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 30. kolejki włoskiej Serie A SSC Napoli pokonało na Stadio San Paolo AS Roma 2:1 (0:0). Od pierwszej minuty w drużynie gospodarzy zagrali Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński, ale tylko ten drugi rozegrał cały mecz.

W 55. minucie podopieczni Gennaro Gattuso objęli prowadzenie po trafieniu Jose Marii Callejona. Doświadczony skrzydłowy po świetnym dośrodkowaniu Mario Ruiego wślizgiem wpakował piłkę do bramki przeciwnika.

Na odpowiedź "Rzymian" nie trzeba było długo czekać. W 60. minucie do wyrównania doprowadził Henrikh Mkhitaryan, który zszedł do środka i mocnym strzałem pokonał Alexa Mereta.

W 82. minucie Lorenzo Insigne dał prowadzenie drużynie spod Wezuwiusza. Włoski skrzydłowy wkręcił piłkę w długi róg bramki. Dzięki jego bramce "Azzurri" zainkasowali trzy punkty.

Milik nie rozegrał całego spotkania, ponieważ w 62. minucie został zmieniony przez Driesa Mertensa, natomiast Zieliński przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty.

Napoli znajduje się obecnie na 6. miejscu w tabeli Serie A z dorobkiem 48 punktów. Roma znajduje się oczko wyżej (również 48 punktów).

SSC NAPOLI 2-1 AS ROMA

Bramki: Callejon 55, Insigne 82 - Henrikh Mkhitaryan 60