Kolejny krok w kierunku mistrzostwa wykonany! Bramka i asysta Benzemy (VIDEO)

Data dodania: 10-07-2020 23:59

W 35. kolejce hiszpańskiej La Liga Real Madryt pokonał na własnym terenie Deportivo Alaves 2:0 (1:0). Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Karim Benzema oraz Marco Asensio.

Do przerwy "Królewscy" prowadzili 1:0. W 10. minucie Ferland Mendy wbiegł w pole karne, ale został sfaulowany przez przeciwnika i arbiter Jesus Gil podyktował rzut karny. Piłkę oczywiście zebrał doświadczony Karim Benzema i pewnym strzałem pokonał Roberto.

Przy drugiej bramce, która padła w 51. minucie potrzebny był VAR. Rodrygo podał do Benzemy, który następnie oddał piłkę do Marco Asensio. Hiszpański pomocnik umieścił futbolówkę w siatce przeciwnika, ale sędzia boczny uznał, że był spalony i podniósł chorągiewkę, ponieważ stwierdził, że Francuz jeszcze przed podaniem do Asensio był na pozycji spalonej. Główny zdecydował się jednak skonsultować z wozem VAR i bardzo dobrze zrobił! Jego partner popełnił błąd! Bramka ostatecznie została uznana.

Warto wspomnieć, że Benzema w tym sezonie ma na swoim koncie 18  bramek i 8 asyst w La Liga.

"Los Blancos" zrobili kolejny krok w drodze do mistrzostwa! Podopieczni Zinedine'a Zidane'a znajduje się na 1. miejscu w tabeli i mają na swoim koncie 80 punktów. Na drugiej pozycji znajduje się FC Barcelona (76 punktów), ale ona musi rozegrać jeszcze mecz w tej kolejce. W sobotę zmierzy się na wyjeździe z Realem Valladolid. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:30.

REAL MADRYT 2-0 DEPORTIVO ALAVES

Bramki: Benzema 11 (karny), Asensio (asysta Benzema) 51